Menu Zavřeno

Blog

Napsáno v DD: Medailové úspěchy na mistrovství ČR juniorů

Praha, Domažlice – Na pražské Julisce se uskutečnilo Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v atletice. Mezi nesmírně kvalitní českou mládežnickou elitou (padlo několik českých rekordů a plnily se limity na mistrovství Evropy) se neztratili ani atleti z okresu Domažlic.

Nejúspěšnějším z reprezentantů AC Domažlice byl Jakub Karlach, který získal mezi juniory bronzovou medaili na 800 m. V pomalém závodě rozhodoval finiš v cílové rovince a mladý ´půlkař´ dokázal doběhnout před většinou svých soupeřů v čase 1:57,79 min. Na nedávném mezistátním utkání juniorů v českém reprezentačním dresu už však zaběhl 1:53,36 min.!
Další běžec Martin Šilhavý se soustředil na 1500 m a dokázal se prosadit mezi nejlepší juniorské mílaře v zemi, když doběhl pátý v čase 4:12,60 min.

Lukáš Krýsl proběhl cílem dvakrát na třináctém místě. V sobotu na 1500 m v čase 4:19,90 min. a v neděli na pěti kilometrech finišoval za 16:30,55 min.

Mezi dorostenci startoval v oštěpu Michael Rubáš. Ač mu tabulkově patřil až třináctý výkon, zabral a osobním zlepšením na 56,51 metru se vyšvihl na konečnou pátou pozici.

V dresu plzeňského Sokola Petřín házely na šampionátu oštěpem dvě atletky z našeho okresu. Bělská Andrea Balíková skončila na stříbrné příčce hodem dlouhým 43,53 m a holýšovská Eliška Papežová hned za ní výkonem 42,64 m.

Běžci jsou svěřenci Petra Konopa, oštěpařské trio trénuje Jan Ledvina.

autor Robert Babor, ve spolupráci s Petrem Hatlmanem

autor 
Zdroj: https://domazlicky.denik.cz/ostatni_region/medailove-uspechy-na-mistrovstvi-cr-junioru-20180630.html