Menu Zavřeno

Novodobá historie

Obsah

2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015

2004

K 31. březnu 2004 vystupuje oddíl atletiky z TJ Jiskra Domažlice a vzniká atletického oddílu AC Domažlice. Z našich závodníků reprezentují ČR na mezistátním utkání dorostenců Michal Čermák a Michal Höferle, na mezistátním utkání dospělých do 22 let Richard Synek a Mistrovství světa veteránů se zúčastnil Bedřich Řechka, který ve své kategorii vyhrál zlato v kouli a bronz v disku. Na mistrovství ČR jsme získali 13 medailí. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 16 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Padly tři rekordy oddílu. Družstvo mužů skončilo na 11. místě v mistrovství ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Martin Houdek. Družstvo dorostenců bylo na mistrovství ČR družstev šesté. Kromě zmíněných dvou družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: Muži B, junioři, starší žáci, starší žákyně a mladší žáci a mladší žákyně. Náš klub pořádal 11. ročník půlmaratónu Emila Zátopka – Mistrovství ČR, Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy.

2005

Z našich závodníků reprezentují ČR na mezistátním utkání juniorů Martin Frei, na mezistátním utkání dospělých do 22 let Petr Szetei a na mezistátním utkání žactva Jiří Faist. Na mistrovství ČR jsme opět získali 13 medailí, z toho však 4 zlaté! Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 13 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Padly šest rekordů oddílu. Naše štafeta na 4×100 m mužů zlomila přes 40 let starý krajský rekord! Družstvo mužů skončilo stejně jako vloni na 11. místě v mistrovství ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Petr Szetei. Družstvo juniorů bylo na mistrovství ČR družstev šesté. Kromě zmíněných dvou družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: starší žáci, starší žákyně a mladší žáci a mladší žákyně. Náš klub pořádal 12. ročník půlmaratónu Emila Zátopka – opět jako Mistrovství ČR, 40. Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy.

2006

Novým předsedou klubu se stal Pavel Štembera, který vystřídal dlouholetého předsedu Petra Faschingbauera. Z našich závodníků reprezentují ČR na mezistátním utkání juniorů Michal Čermák, na mezistátním utkání žactva Kateřina Beroušková, na Mistrovství světa v běhu do vrchu juniorů Jiří Voják a Mistrovství Evropy veteránů se zúčastnil Bedřich Řechka, který ve své kategorii získal bronz v disku. Na mistrovství ČR jsme získali 11 medailí, zlatou vybojovala štafeta juniorů na 4×100 m. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 22 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Padly dva rekordy oddílu. Máme první tyčkařku v drese Domažlic, je jí „Iveta“ vlastním jménem Le Thi Tranh Tra. Družstvo mužů skončilo na 4. místě ve skupině A I. ligy. Nejvíc bodů získal Martin Houdek. Družstvo juniorů bylo na mistrovství ČR družstev sedmé. Kromě zmíněných dvou družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: starší žáci, starší žákyně a mladší žáci a mladší žákyně. Náš klub pořádal Mistrovství ČR v přespolním běhu v Bělé nad Radbuzou, Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy.

2007

Po neshodách odešla z našeho klubu tréninková skupina Jiřího Královce. Z našich závodníků reprezentuje ČR na mezistátním utkání dorostenců Jiří Faist, který se zúčastní i Mistrovství světa do 17 let v Ostravě a v dresu ČR i mezinárodních závodů ve Schwechatu a mítinku Praha Academica. Na poslední jmenované akci se v reprezentační štafetě dorostenců objevil i Michal Jahn. Mistrovství světa veteránů v Itálii se zúčastnil Bedřich Řechka. Na mistrovství ČR jsme získali pouze 1 medaili, o kterou se zasloužil Jiří Faist. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 13 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Nebyl překonán žádný oddílový rekord. Družstvo mužů skončilo na 3. místě ve skupině A I. ligy. Nejvíc bodů získal Josef Kozina. Družstvo starších žáků se probojovalo do semifinále mistrovství ČR družstev, kde skončilo deváté. Kromě zmíněných dvou družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: dorostenky, starší žáky a mladší žáci a mladší žákyně. Náš klub pořádal Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy.

2008

Z našich závodníků reprezentuje ČR Jiří Faist, který se zúčastní mezistátních utkání juniorů a mužů do 22 let. Dále splnil limit na Mistrovství světa juniorů, kterého se nemůže zúčastnit, neboť je až čtvrtým limitářem v ČR. Mistrovství Evropy veteránů v Lublani se zúčastnil Bedřich Řechka a získal bronz v hodu diskem. Na mistrovství ČR jsme získali 9 medailí, tři zlata vybojoval veterán Bedřich Řechka. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 10 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Nebyl překonán žádný oddílový rekord. Družstvo mužů skončilo na 12. místě v mistrovství ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Jiří Faist. Kromě mužského týmu postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: dorostenci, starší žáky, starší žákyně a mladší žáci a mladší žákyně. Náš klub pořádal, Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy i jedno kolo I. atletické ligy.

2009

Novým předsedou klubu se stal Zdeněk Forster. Z našich závodníků reprezentuje ČR Jiří Faist, který se zúčastní Mistrovství Evropy juniorů a Mezistátního utkání juniorů.  Na mistrovství ČR jsme získali 4 medaile. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 17 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Byl překonán jeden halový oddílový rekord a sprintéři vylepšili rekord na 4×100 m už na 41,64s. Družstvo mužů skončilo na 8. místě v prolínací soutěži o extraligu ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Tomáš Beck. Družstvo juniorů bylo na semifinále mistrovství ČR družstev sedmé. Družstvo mladších žáků vyhrálo oblastní mistrovství SZA. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: juniorky, starší žákyně a mladší žákyně. Náš klub pořádal MČR v krosu v Hluboké u Kdyně, Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy. Nově jsou vedené rekordy stadionu Na Střelnici v Domažlicích. Tři rekordy padly v roce 2009.

2010

Z našich závodníků reprezentuje ČR Jiří Faist, který se zúčastní Mezistátního utkání juniorů a startuje v dresu ČR na Odložilově memoriálu v Praze, a také Ondřej Gerlický, který se zúčastní Mezistátního utkání dorostenců.  Na mistrovství ČR jsme získali 3 medaile. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 8 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Byl překonán jeden rekord klubu, Pavla Vozárová vylepšila maximum domažlických oštěpařek. Družstvo mužů skončilo na 2. místě v prolínací soutěži o udržení v I. lize ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Ondřej Gerlický. Po dlouhé době jsme měli i družstvo žen. Ve druhé lize obsadily naše ženy 5. místo. Nejvíce bodů získala hostující Barbora Richterová. Družstva juniorů a juniorek se probila na semifinále mistrovství ČR družstev. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto družstva: starší žáky a žákyně a mladší žáky a žákyně. Náš klub pořádal Chodskou patnáctistovku, kde padl letitý rekord na 1500 m zásluhou Keňana Cornelia Ndiwy, a Běh babylonskými lesy. Podíleli jsme se i na spolupořádání MČR v půlmaratonu, které se konalo v Plzni. Padlo šest rekordů stadionu Na Střelnici.

2011

Z našich závodníků reprezentuje ČR Lukáš Svatoš, který se zúčastní Mezistátního utkání žáků, a také Ondřej Gerlický, který se zúčastní Mezistátního utkání juniorů. Na mistrovství ČR jsme získali 8 medailí. Několik našich závodníků se účastní Olympiády dětí a mládeže. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 26 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Byly překonány čtyři rekordy klubu. Družstvo mužů skončilo na 1. místě v prolínací soutěži o udržení v I. lize ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Jiří Faist. Družstvo žen obsadilo ve skupině B druhé ligy 8. místo. Nejvíc bodů získala Sabina Gerlická. Družstva juniorek se zúčastnilo semifinále mistrovství ČR družstev. Družstvo mladších žáků vyhrálo oblastní mistrovství SZA. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto týmy: dorostence, mladší žákyně. Náš klub pořádal Chodskou patnáctistovku, kde v memoriálu na 100 m zaběhl Jamajčan Leron Clark za 10,20 s, a Běh babylonskými lesy. Poprvé jsme se uspořádali republikové finále Poháru rozhlasu za účasti 320 startujících z celé republiky. Padlo šest rekordů stadionu Na Střelnici.

2012

Z našich závodníků reprezentuje ČR Jakub Brichta, který se zúčastní Mezistátního utkání juniorů, Jan Čiviš, který se zúčastní Mezistátního utkání dorostenců, a Lucie Staňková, která se zúčastní Mezistátního utkání žákyň.  Na mistrovství ČR jsme získali 2 medaile. Zlatou získala štafeta dorostenců na 4×100 m. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 29 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Byly překonány tři rekordy klubu. Družstvo mužů skončilo na 3. místě ve skupině A I. ligy ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal hostující René Hamberger. Družstvo žen obsadilo ve skupině B druhé ligy 7. místo. Nejvíc bodů získala Martina Bozděchová. Družstva starších žákyň se zúčastnilo semifinále mistrovství ČR družstev. Družstvo mladších žáků získalo stříbro na oblastním mistrovství SZA, mladší žákyně na stejné soutěži bronz. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství tyto týmy: dorostence a juniorky. Náš klub pořádal Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy. Padly dva rekordy stadionu Na Střelnici.

2013

Z našich závodníků reprezentuje ČR Pavel Olič, který se zúčastní Mezistátního utkání juniorů, a Martin Pivoňka a Lucie Staňková, kteří se zúčastní Mezistátního utkání dorostu.  Na mistrovství ČR jsme získali 7 medailí. Zlatou získali Martin Pivoňka, Lucie Staňková a dvakrát Pavel Olič. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 30 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Na letní olympiádě dětí a mládeže reprezentovalo Plzeňský kraj šest dětí z našeho klubu. Byly překonány dva rekordy klubu. Družstvo mužů skončilo na 6. místě ve skupině A I. ligy ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal hostující Michal Tlustý. Družstvo žen obsadilo ve skupině B druhé ligy 7. místo. Nejvíc bodů získala opět Martina Bozděchová. Družstvo juniorů bylo na mistrovství ČR družstev sedmé. Družstvo dorostenek se zúčastnilo semifinále mistrovství ČR družstev. Družstva mladších žáků a mladších žákyň se probojovala do finále oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství ještě družstvo starších žákyň. Náš klub pořádal Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy. Padlo pět rekordů stadionu Na Střelnici.

2014

Z našich závodníků reprezentuje ČR kladivářka Lucie Staňková, která prošla evropskou kvalifikací v azerbajdžánském Baku a startovala na Olympijských hrách mládeže v čínském Nanjingu. Dále se Lucie zúčastní Mezistátního utkání dorostenců a dorostenek. Na mezistátním utkání juniorů a juniorek startuje půlkař Jan Čiviš. Na mistrovství ČR jsme získali 7 medailí. Zlatou vybojoval Jan Čiviš. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 20 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Plzeňský kraj reprezentuje na mezikrajovém utkání 4 žáci a žákyně z našeho klubu. Junioři překonala halový rekord Plzeňského kraje ve štafetě na 4×200 metrů. Byl překonán jeden rekord klubu a jeden byl vyrovnán. Družstvo mužů skončilo na 5. místě ve skupině A I. ligy ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal hostující René Hamberger. Družstvo juniorů postoupilo z mistrovství Čech na mistrovství ČR. Družstvo starších žáků se zúčastnilo mistrovství Čech. Družstva mladších žáků i žákyň se probojovala do finále oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství ještě tato družstva: dorostenky, starší žákyně. Náš klub pořádal 50. Chodskou patnáctistovku s autogramiádou Jarmily Kratochvílové a Ludmily Formanové a dále i 50. Běh babylonskými lesy. Padly čtyři rekordy stadionu Na Střelnici.

2015

Z našich závodníků reprezentuje ČR kladivář Adam Kamír, který se zúčastní Mezistátního utkání žáků. Lucie Staňková, startuje na mezinárodním mládežnickém mítinku v Mannheimu. Na mistrovství ČR jsme získali 7 medailí. Zlatou vyskákal výškař Matěj Klukan. Celkem v hale i na dráze získali naši závodníci 8 mistrovských titulů Plzeňského a Karlovarského kraje. Plzeňský kraj reprezentuje na mezikrajovém utkání jeden mladší žák z našeho klubu. Byly překonány dva rekordy klubu. Družstvo mužů skončilo na 4. místě ve skupině A I. ligy ČR družstev dospělých. Nejvíc bodů získal Jan Tauer. Družstvo mladších žáků se probojovalo do finále oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje. Kromě zmíněných družstev postavil náš oddíl do oblastního mistrovství ještě tato družstva: dorostenky, starší žáci, starší žákyně a mladší žákyně. Náš klub pořádal Chodskou patnáctistovku a Běh babylonskými lesy. Byl vyrovnán jeden rekord stadionu Na Střelnici.