Menu Zavřeno

Blog

Čtyři zlata ze Stříbra z OM žactva

autor Petr Hatlman

Čtyři mistrovské tituly, několik dalších medailí a výtečné výkony si přivezli žáci a žákyně AC Domažlice z atletického mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje staršího a mladšího žactva, které se konalo v sobotu 10. června na městském stadionu ve Stříbře.

Nejrychlejším mladším žákem obou krajů se stal novic v dresu AC Domažlice Jan Sladký, který suverénně vyhrál oba nejkratší sprinty žáků – 60 m (7,84 s) a 150 m (19,32 s). Zvlášť výkon na 60 m patří k nejlepším časům v ČR v této kategorii.

Dvě zlaté medaile vybojoval také Jakub Petráš, který skočil nejvíce jak do výšky (150 cm), tak do dálky (480 cm). Vítězství ve skoku dalekém však bylo velmi těsné. První dva závodníci zaznamenali stejný nejdelší pokus – 480 cm a o konečném umístění rozhodl až lepší druhý pokus, který měl domažlický závodník lepší. Méně štěstí se na Jakuba usmálo ve vrhu koulí, kde mu o pouhé 2 cm unikla bronzová medaile (9,34 m). Dobře si mladý nadějný atlet vedl také v hodu kriketovým míčkem, kde skončil pátý (46,50 m).

Oba chlapci významně pomohli také štafetě na 4×60 m mladších žáků k druhému místu (34,22s), spolu s nimi se ze stříbrného kovu radovali také Pavel Froněk a Kristián Váchal.

Skok vysoký mladších žáků byl pro domažlické atlety velmi radostný, Petráš získal zlato a Pavel Froněk vylepšeným osobním rekordem (o 16 cm na 141 cm) vyskákal bronz.

Velkou formu prokázala i sprintérka, starší žákyně Kateřina Čapská, které ani dva výborné výkony v nejkratších sprintech nestačily na více než jednu bronzovou medaili. Na 60 m zaběhla 8,07 s a skončila pátá, 150 m proběhla v čase 19,32s a ve vyrovnaném závodě vybojovala třetí místo. Výkon na 150 m ji řadí na 13. místo v celé ČR v mezi staršími žákyněmi.

Stejnou medaili obdržela také Simona Kuboušková za vrh koulí mladších žákyň, byť se svým výkonem příliš spokojená nebyla (10,15 m).

Další umístění v popředí zaznamenaly Natálie Mildnerová pátá v hodu kriketovým míčkem mladších žákyň (42,55 m), Terezie Grulichová čtvrtá ve výšce starších žákyň  (141 cm), Pavel Froněk pátý na 60 m př. mladších žáků 10,74 s.

Na konci června se dva závodníci AC Domažlice Kateřina Čapská a Jan Sladký účastní Letní olympiády dětí a mládeže v Brně, kde budou reprezentovat Plzeňský kraj v atletice. Účast ve finále by pro oba byla velkým úspěchem. Na přípravu mají posledních 14 dní.

Již tento pátek 16. června se odpoledne uskuteční na domažlickém stadionu krajská soutěž družstev staršího žactva. Všichni příznivci atletiky jsou srdečně zváni.

FOTO na FACEBOOKU

Horní řada zleva: Čapská, Soukupová, Brotánková, Mildnerová, Šlajsová, Rašková, Kuboušková a trenérka Lorenzová

Dolní řada zleva: Sladký, Petráš, Váchal, Froněk

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY