Menu Zavřeno

Blog

Byli jsme na oblastních přeborech žactva. Kačka Čapská má 4 medaile

Šest medailí pro žáky a žákyně AC Domažlice z haly 

Šest cenných kovů získali mladí atleti AC Domažlice na Mistrovství Plzeňského kraje v atletice žactva v hale. Dvanáctým nejrychlejším časem na 60 m starších žákyň v České republice se navíc blýskla Kateřina Čapská. A třetím nejdelším vrhem mladší žákyně, koulařka Simona Kuboušková.

V sobotu 11. února se v pražské přetlakové hale na Strahově uskutečnilo atletické Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva. Výprava AC Domažlice trochu prořídla nemocemi a zraněními, přesto se vydalo zazávodit 14 malých atletů a atletek. 

Od úvodních disciplín domažličtí ukazovali, že mají výkony, se kterými mohou myslet až na příčky nejvyšší. Po celý den přidávali osobní rekordy a někteří k radosti všech našich závodníků i medaile. Nejúspěšnější v tomto směru byla Kateřina Čapská. Nejprve uspěla v dálce (bronz), za hodinu s přehledem vyhrála 60 m, aby poté, co doběhla stříbrná na 150 m, rozhodla svým finišem o stříbrné medaili štafety žákyň na 4×200 m. Největší radost Kateřině udělal vítězný čas „šedesátky“, 8,19 s ji řadí na aktuálně 12. místo v žákovských tabulkách ČR.

Stejnou, ne-li větší radost měla ze svého vystoupení mladá koulařka Simona Kuboušková. Ve své kategorii mladších žákyň dosáhla až na 10,91 m a získala stříbrnou medaili. Svůj osobní rekord posunula o jeden metr a dostala se na průběžné třetí místo celostátních halových tabulek.

Úspěšný byl i mladší žák, překážkář Pavel Froněk, jenž si na 60 m př. také zlepšil osobní rekord a vybojoval stříbro.

Emočním vrcholem podobných mistrovství bývají štafety, nejinak tomu bylo i v sobotu. Trenéři  AC Domažlice sestavili celkem tři kvarteta. Mladší žákyně a také kombinovaná štafeta žáků i přes velké úsilí a snahu na medaili nedosáhly. Úspěšnější byla až štafeta starších žákyň, která po mohutném finiši nejrychlejší žákyně celého mistrovství Kačky Čapské vyhrála první rozběh. A protože ve druhém byla rychlejší už jen jedna štafeta, braly naše žákyně stříbro.

I když další cenný kov už ostatní závodníci nepřidali, i jejich výkony je třeba ocenit, neboť za každým osobním zlepšením je velká píle a pro každého z nich je velkým povzbuzením do dalších dnů.

Nejlepší žáky a žákyně čeká první březnový víkend Mistrovství České republiky v hale a hned na jaře boj o nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže, na kterou by se někteří z našich závodníků měli nominovat.

Petr Hatlman
AC Domažlice

 

Přinášíme VÝSLEDKY 

FOTO NA FACEBOKU