Menu Zavřeno

Blog

Napsali o nás v DENÍKU: Pivoňka zažívá sezonu plnou zvratů

Kladno – Zvláštní sezonu, ve které zklamání střídá radost z úspěchů, zažívá dvacetiletý atlet Martin Pivoňka.

O úspěch z halové sezony ho připravila bolest zad, na jaře, když už se mu konečně zase začalo dařit, přišly další zdravotní potíže. Od té doby, i když poctivě trénoval, se reprezentant AC Domažlice marně pokoušel dostat do formy. Až na mistrovství republiky se blýskl, ve své královské disciplíně na 800 metrů se dostal do finále, vše pak vyšperkoval se štafetou na 4 x 40O metrů, se kterou získal bronz. Na kladenském Sletišti, kde se poslední srpnový víkend Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen do 22 let

konalo, se rodák ze Spáňova hodlal v konkurenci dvaadvaceti nejlepších tuzemských půlkařů poprat o finále. Nastoupil do třetího rozběhu na 800 metrů a po úvodních dvou rychlejších rozbězích využil toho, že se zde neběželo na čas. „Rozběh byl pro mě těžký po fyzické i psychické stránce. Letos to nešlapalo, jak bych si představoval, na druhou stranu jsem mohl pouze překvapit. Pět set metrů jsem držel kontakt s čelem, pak přišla chvilková krize, ale tu jsem dvě stě metrů před cílem překonal a s vypětím všech sil vybojoval druhé místo zaručující postup do finále,“ popsal Pivoňka vývoj sobotního vyřazovacího klání. V nedělním devítičlenném finále neměl domažlický půlkař co ztratit. Po sto metrech na seběhu se běželo docela ostře, ale poté favorité odskočili a Martin se zařadil na vynikající třetí pozici. Tu ale neudržel, znovu se zrychlilo a domažlický závodník se propadl na devátou příčku. Toho lehce podlomilo a až někam do 550 metrů se na trati trápil. Poté ale podobně jako v rozběhu sebral zbytky sil a v nabité konkurenci vybojoval pěkné sedmé místo. Necelé tři hodiny po doběhu finále na osmistovce se Pivoňka postavil ještě s kolegy z oddílu na start štafety 4x400m, která bývá silnou doménou oddílu AC Domažlice již dlouhé roky. Představilo se celkem šest týmů. Domažličtí udělali změnu v rozestavění úseků, když Pivoňka běžel na třetím, kde se většinou rozhoduje boj o medaile. Od začátku se na čele držela štafeta Slavie Praha, domažlická squadra držela třetí pozici. V polovině závodu přebíral Pivoňka štafetový kolík na 4. pozici a kvalitním výkonem se dotáhl až na plzeňského Hese. Finišmen Šnajdr pak přebíral štafetu na třetí pozici.

Toto umístění udržel a tak se reprezentanti AC Domažlice ve složení Peták, Gregor, Pivoňka a Šnajdr umístili na vynikajícím třetím místě v čase 3:19,10, čímž vylepšili svůj letošní nejlepší výkon o dvě vteřiny a vybojovali vytoužený cenný kov. Martin Pivoňka, který letos mimo jiné značným bodovým příspěvkem pomohl mateřskému klubu AC Domažlice ke klidnému zachování příslušnosti v první národní atletické lize i pro příští sezonu, si tak z Kladna odvezl sedmé místo z individuálního startu a bronz ve štafetě. Do konce sezony jej čekají ještě tři starty. V Písku běh na 400 metrů, poté si jeden ovál zaběhne i v Mariánských Lázních na Memoriálu Hany Trejbalové a dráhovou sezonu zakončí na večerní Bělské míli. (ova)