Menu Zavřeno

Blog

Naši muži prvoligoví i v příští sezóně

Ve 4. kole I. ligy se náš mužský tým umístil na výborném 2. místě a udržel tím I. ligu  v Domažlicích. Již před závodem musel řešit vedoucí družstva Petr Konop příjemné starosti. Zájem ze strany závodníků udržet I. ligu v Domažlicích byl obrovský, a tak po dlouhé době mohl postavit všech 24 závodníků. To se hned projevilo např. v postavení štafet, kdy nás reprezentovaly tři krátké a tři dlouhé štafety.

I ostatní týmy ohrožené setupem se snažily tuto atraktivní soutěž udržet. Stará Boleslav postavila svoji největší hvězdu reprezentanta Jana Tesaře hned do 4 disciplín (400, 800, 400mpř., 4×400). Nakonec ani to nestačilo a na Starou Boleslav zbyl černý Petr.

V našem týmu bodově nikdo nepřevyšoval, ale body dvaceti závodníků znamenaly zisk 182 bodů a druhé místo v kole za suverénními muži z Olympu Praha. Zisk sedmi hlavních bodů naše družstvo posunul ještě před Bílinu na konečné páté místo. Viz Zpravodaj řídícího pracovníka ZDE

Celé závody neproběhly bez problémů. Okolo půl třetí nahlásil někdo z okolí, že se nachází poblíž stadionu nějaké nástražné zařízení, a tak atleti museli téměř hodinu čekat na ploše stadionu, než se vše vyšetří. Podrobnosti k incidentu naleznete ZDE

Celé klání svým fotoobjektivem zachytil i Petr Hatlman ZDE

Rozhodlo týmové pojetí, a tak výsledky jednotlivců nebudeme jmenovat. Koho zajímají nalezne je ZDE.

Závěrem několik slov vedoucího družstva Petra Konopa:,,Naše družstvo podalo kvalitní týmový výkon. Poprvé jsme měli na soupisce plný počet závodníků a já mohl do soutěže postavit hned tři štafety krátké i dlouhé. Ligu jsme udrželi a je vidět, že kdyby se větší pole závodníků zúčastilo stále, bojovali bychom nejhůře o střed tabulky.“